Milline võimendi valida auto subwoofrile ehk bassikõlarile?

Milline võimendi valida auto subwoofrile ehk bassikõlarile?
Autole võimendi lisamine mitte ainult ei muuda teie helisüsteemi valjemaks, vaid suurendab ka teie muusika detailsust ja kvaliteeti, tuues esile kõlarite täieliku potentsiaali. Kui kaalute oma autohelikogemuse täiustamist võimendiga, on siin mõned asjad, mida õige sobivuse ostmisel arvesse võtta.

1. Võimendi ühilduvus teie autostereoga

Enamikul juhtudel saate oma tehase stereosüsteemile võimendi lisada, kuigi sellel ei ole helisignaali võimendile edastamiseks eelvõimendi väljundeid. Mitmed võimendid sisaldavad "kõlaritaseme sisendeid", mis võimaldavad teil ühendada võimedi auto olemasolevate kõlarijuhtmete külge ja signaali vastu võtta. Paljudel võimenditel on tehaseheli parandamiseks ka DSP (digitaalne signaaliprotsessor).

2. RMS võimsus

Autovõimendit ostes on peamine asi, millele soovitame keskenduda, RMS võimsus. RMS-reiting näitab teile võimendi maksimaalset konstantset väljundvõimsust ilma moonutusteta. Parim on PEAK (max vatid) vatte ignoreerida, kuna need on tavaliselt ebatäpsed ja enamasti turunduslikud. Kui teil on kõlarid juba olemas, vaadake üle kõlarite RMS-reiting, seejärel valige võimendi, millel on kõrgeim RMS-väljund kanali kohta (mitte kõrgem kui iga kõlari RMS-reiting). Kas ostate võimendiga sidumiseks uusi kõlareid? Valige kõlarid, mille RMS-reiting on võrdne iga võimendikanali ülemise RMS-väljundiga või sellest kõrgem. Kui teil on mitu erineva RMS-võimsusega kõlaripaari ja ainult üks võimendi, sobitage lihtsalt võimendi väljund madalama RMS-väärtusega.
 3. Kanalite ja kõlarite suhe

Teil on vaja ühte võimendikanalit iga kõlari jaoks, mida soovite toita, kuid võimendid pakuvad paindlikkust olenevalt sellest, millist konfiguratsiooni vajate oma häälestuse jaoks. Näiteks: 4-kanaliline võimendi võiks juhtida kahte kõlarit ja bassikõlarit, mis on ühendatud sillatud kanaliga, ühendades kaks kanalit üheks võimsamaks kanaliks. Kui kavatsete siduda nelja kõlari ja ühe või kahe subwooferiga, oleks 5-kanaliline võimendi ideaalne.

4. Subwoofri võimsus

Subwoofer on sisuliselt suur kõlar, mis toodab bassi. Sel põhjusel kehtivad samad reeglid ka RMS-võimsuse arvestamisel. Soovitame, et võimendi suurim RMS-võimsus oleks võrdne alam-RMS-i võimsusega või sellest veidi väiksem. Mitu alamvõimendit, mis on ühendatud ühe võimendiga, mõjutavad selle vastupanuvõimet elektrivoolule, seega veenduge, et alamvõimendil oleks vajalik takistusreiting (Ohm Ω ).


Meie e-poes pakutavad võimendid asuvad siin.

 

Meie e-poes pakutavad subwoofrid leiad siit.