Kuidas valida ketaslõikurit?

Kuidas valida ketaslõikurit?


Kas teil on keeruline otustada, millist ketaslõikurit  käsikäesoleva ülesande jaoks vajate? Oleme koostanud selle juhendi, et aidata teil valida, millist ketaslõikurit osta. Ketaslõikurit kutsutakse ka nurklihvijaks, mõni kasutab ka sõna relakas.

Ketaslõikur on parim tööriist neile, kes tegelevad tõsiselt lihvimise, lõikamise või poleerimisega.
Olenevalt paigaldatud peast saate relakaga lõigata, poleerida ja lihvida tohutul hulgal materjale. Levinud projektid, mille jaoks võiksite ketaslõikurit kasutada, hõlmavad metallvarraste, poltide ja lehtmaterjalide lõikamist, kivide ja keraamiliste plaatide lõikamist või metallidelt värvi ja rooste eemaldamist. Ketaslõikur sobib ka tööriista teritamisest kuni auto poleerimiseni – õige abrasiivpeaga on võimalused põhimõtteliselt lõputud. Llevinumad Ketaslõikur arvikud on abrasiivsed lihvkettad, lõikekettad, lihvkivid, poleerimispadjad, lihvkettad ja traatharjad.

Ketaslõikurid on saadaval paljude erineva suurusega ketastega, kuid levinumad suurused on 115 mm (4 ½”) ja 230 mm (9”). Sõltuvalt ülesandest, mida soovite täita, saate osta erinevaid kettaid/päid/rattaid – lihtsalt veenduge, et need on teie ketaslõikuri jaoks õige suurusega!

Võimsus
Suuremate ketastega  ketaslõikurid vajavad suuremat võimsust. Väljendatuna vattides või W.
Mida suurem on ketaslõikur, seda rohkem võimsust ta  vajab, nii et kui otsite 228 mm peaga ketaslõikurit, hoidke silma peal suurema võimsusega tööriista valimisel. Suurem tööriist tähendab, et saate kiiresti katta suurema pinna, nii et kui kavatsete peamiselt mörti välja lõigata või lehtmaterjalide ja plaatidega töötada.
Väiksem 115 mm nurklihvija tähendab mitmekülgsemat elektrilist tööriista. Väiksema lõikekettaga saavutate suurema täpsuse, nii et kui soovite plaate vormida, teritada või keerukamaid kivi- ja metallitööprojekte lõigata ja lihvida, soovitame kasutada 115 mm ketaslõikurit. Need väiksemad tööriistad kipuvad olema kergemad ja neid on veidi lihtsam kasutada, olenemata teie kogemuste tasemest.

Spindli lukk
Spindli lukustusmehhanism võimaldab ülikiirelt tarvikuid eemaldada ja asendada, takistades ratta spindli pöörlemist. Süsteemil on siiski metallmutter, mis on loodud vältima süsteemi lukustumise ohtu tööriista töötamise ajal.

Abikäepide
Seda kasulikku funktsiooni, mida mõnikord nimetatakse lihtsalt külgkäepidemeks, saab vasaku- ja paremakäelistele kasutajatele tavaliselt paigaldada tööriista vasakule või paremale küljele.

Fikseeritud vs. muutuva kiirusega nurklihvimismasinad
Nn kahte peamist tüüpi nurklihvijaid – fikseeritud ja muutuva kiirusega – mis vahe on?

Fikseeritud kiirusega nurklihvija
Esiteks on  fikseeritud kiirusega nurklihvija, mis tähendab, et see töötab ainult ühe kiirusega. Korralik nurklihvija liigub tavaliselt 5000–10 000 pööret minutis, mis on täiesti ok. Kuid siin on küsimus muidugi selles, et iga materjal ja iga kinnitus nõuab kindlat kiirust.

Seetõttu on fikseeritud kiirusega nurklihvija, olenemata kiirusest, mis on fikseeritud, ideaalne vaid mõne konkreetse ülesande jaoks. Näiteks nurklihvija kiirusega 7000 p/min sobib hästi kõvade metallide lihvimiseks ja lõikamiseks, kuid ei tööta hästi pehmete metallide ja puidu lihvimiseks, mis nõuab palju väiksemat kiirust, 2000 või 3000 p/min.

Suureks plussiks on aga see, et fikseeritud kiirusega nurklihvijad on tavaliselt ülisoodsad. Seega, kui teil on ainult üks või kaks tööd, mida tuleb regulaarselt teha, valige oma vajadustele vastav fikseeritud kiirusega mudel. Pole mõtet muutuva kiirusega nurklihvija eest lisatasu maksta, kui te tegelikult ei kasuta erinevaid kiirusi.

Muutuva kiirusega nurklihvija
Muutuva kiirusega ketaslõikur on selline, kus saate pöörlemiskiirust reguleerida. Loomulikult on need palju kallimad kui fikseeritud kiirusega, kuid ka palju mitmekülgsemad. Kiiruse reguleerimise võimalus tähendab, et saate kasutada ühte nurklihvijat praktiliselt iga lisaseadmega ja mis tahes ülesande jaoks.

Seega, kui soovite nurklihvijat erinevate ülesannete jaoks , on see muutuva kiirusega mudel, mida soovite kasutada.

Milline on parim lihvimiskiirus?
Vaatame mõningaid näiteid selle kohta, milline kiirus on teie nurklihvija jaoks erinevate tööde ja materjalide jaoks parim.
  • Puidu lõikamiseks ja lihvimiseks 4-tollise kettaga peaks kiirus olema vahemikus 2850–4800 p/min. Kui kasutate 7-tollist ketast, peaks kiirus olema vahemikus 1600–2650 p/min.
  • Plasti ja kummi lõikamiseks 4-tollise kettaga peaks kiirus olema vahemikus 1900–3500 p/min. Kui kasutate 7-tollist ketast, peaks kiirus olema vahemikus 1050–1900 p/min.
  • Akrüülide lõikamiseks peaks 4-tollise ketta kasutamisel kiirus olema vahemikus 955–1500 p/min. Kui kasutate 7-tollist ketast, peaks kiirus olema vahemikus 530–850 p / min.
  • Kui lõikate kivi, telliseid, keraamikat ja klaasi 4-tollise kettaga, peaks kiirus olema vahemikus 1500–1900 p / min. Kui kasutate 7-tollist ketast, peaks kiirus olema vahemikus 850–1600 p / min.
  • Kui lõikate karastatud terast 4-tollise kettaga, peaks kiirus olema vahemikus 1500–2900 p/min. Kui kasutate 7-tollist plaati. Kiirus peaks olema vahemikus 850–1600 p/min.
  • Kui lõikate roostevaba terast ja tööriistaterast 4-tollise kettaga, peaks kiirus olema vahemikus 3500–6000 p / min. Kui kasutate 7-tollist ketast, peaks kiirus olema vahemikus 1900–3200 p/min.
  • Malmi ja roostevaba terase  lõikamine, 4-tollise kettaga, peaks kiirus olema vahemikus 4800–8000 p/min. Kui kasutate 7-tollist ketast, peaks kiirus olema vahemikus 1900–3200 p / min.